1982 yılı Ankara doğumlu olan Dr.Ali Osman Apaydın Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra medikal estetiğe olan ilgisi onu bu alanda eğitim almaya ve çalışmaya yöneltti. Bu süreçte yurt içi ve yurt dışında katıldığı çeşitli kongre seminerlerde mezoterapi, ozon uygulamaları, prp, dolgu ve tüm medikal estetik uygulamalarının beraberinde saç ekimi alanında da eğitimlerini tamamlayarak medikal estetik ve saç ekimi uygulamalarının Türkiye’de akla gelen ilk isimlerinden biri olmuştur. Medikal estetik ve saç ekimi alanında 10 yıla yakın tecrübesinin yana sıra Türkiye’de sağlık turizminin gelişmesi adına Ankara ve İstanbul’da sağlık turizmi organizasyonlarına yönelmiştir.

Güzellik kavramına bir sanatçı gözüyle yaklaşan Dr.Ali Osman Apaydın 2016 yılından bu yana Nişantaşı Güzelbahçe Sokaktaki muayenehanesinde hizmet vermeye devam etmektedir.

Yurtdışıdan Almanya, İsviçre, Hollanda, Belçika, Avusturya, İtalya, İspanya ve Romanya gibi ülkelerden sıkça hastaların geldiğinden dolayı onların konforu adına rehberlik, refakat ve transfer hizmetlerini barındıran bir sağlık turizm firması olan Savran kliniğin kurucu doktorlarından biridir. Şuanda savran klinikte çalışmalarını sürdürmektedir.