Hakkında.

Prof. Dr. KARATEPE

1999 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olduktan sonra 2004 yılında prestijli Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde cerrahi uzmanlığını tamamlayan Profesör Karatepe, genel cerrahi bilgisini güçlendirmek amacıyla ikametgâhını tamamladıktan sonra Prof. İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Periferik Damar Cerrahisi konusunda uzmanlaşmıştır.

2011’den kısa bir süre sonra Prof. Karatepe Üniversitelerarası Kurul tarafından Doçentlik ünvanını aldı ve Erasmus Üniversitesi Hepatobiliary Pankreas Cerrahisi ve Transplantasyon Kliniği tarafından atandı. Bu burs sırasında Prof. Dr. Karatepe 64 böbrek transplantasyonu, 23 karaciğer transplantasyonu, 8 çoklu organ bağışı ve 25 karaciğer cerrahisi prosedürüne katılmış ve 10 böbrek transplantasyonu gerçekleştirmiştir.

Türkiye genelinde çeşitli prestijli kurumlarda çalıştıktan sonra Prof. Dr. Karatepe’ye 2016 yılında Profesör ünvanı verildi. Karatepe’nin laparoskopik cerrahilerdeki ileri bilgileri, İnvazif Pankreatik ve Karaciğer prosedürleri dahil olmak üzere tüm alanlarda uzman bir cerrah yaptı. Karatepe, 60’ın üzerinde uluslararası ve 100 ulusal dergide yayınlanan makalelerde hayati bir rol oynamıştır. Ayrıca üç kitaba da katkıda bulunmuştur. Karatepe bir rüzgar sörfçüsü ve dalgıçtır aynı zamanda motosikletlere merakı vardır. Karatepe evli ve iki çocuk babasıdır; Dila ve Bora. Prof. Dr. Karatepe halen savran klinikte çalışmaktadır.